Czym są systemy system inteligentnego domu Nexwell?

POZNAJ INTELIGENTNY DOM – POZNAJ SYSTEM NEXO

Inteligentny Dom, czyli Smart Home to współpraca wielu urządzeń w tworzeniu lepszego, bardziej komfortowego życia. To współpraca czujników ruchu z oświetleniem, oświetleniem z roletami, rolet z alarmem czy alarmu z domofonem. Smart Home to współpraca wszystkich urządzeń w Twoim domu w celu oszczędności, bezpieczeństwa i komfortu domowników.

Platforma

PLATFORMA NEXO TO SERCE INTELIGENTNEGO DOMU

Centrala podejmuje wszystkie decyzje w systemie Smart Home, odpowiada za system alarmowy, oświetlenie, rolety, ogrzewanie, klimatyzację, multiroom oraz wideodomofon. Centrala kontroluje przepływ informacji z przełączników programowalnych i aplikacji mobilnych, za których pomocą właściciel obsługuje swój Smart Home. Dzięki dostępowi do internetu oraz systemu GSM może informować użytkowników o bieżących sprawach za pośrednictwem SMS lub aplikacji NexoVision.

W razie awarii centrali Smart Home poszczególne urządzenia będą działały autonomicznie. Moduły oświetlenia, rolet czy przekaźnika będą funkcjonowały w podstawowym zakresie bez pomocy jednostki głównej. Umożliwią użytkownikom obsługę świateł, rolet lub ogrzewania z poziomu przełączników tradycyjnych.

Przełaczniki programowalne Nexo

POŁĄCZENIE ZAAWANSOWANEJ AUTOMATYKI Z MOŻLIWOŚCIĄ PROSTEJ I INTUICYJNEJ INGERENCJI ZE STRONY DOMOWNIKA

Jedną z najważniejszych idei systemów Smart Home inteligentnego domu jest możliwie szeroka automatyzacja i optymalizacja pracy najważniejszych dla domu urządzeń. Pomimo że zdecydowana większość funkcji realizuje się automatycznie, bez ingerencji Domownika, to jednak manualne sterowanie w pewnych momentach okazuje się równie istotne. Aktywacja przygotowanych na odpowiednie okazje scenariuszy czy wyłączenie wybranych obwodów elektrycznych wedle własnego uznania to tylko przykłady codziennej ingerencji Domownika, korzystającego ze Smart Home. Świadomość tych potrzeb skłoniła nas do zaprojektowania i wdrożenia całej linii inteligentnych, programowalnych manipulatorów, które ze względu na walory estetyczne i mnogość funkcji, zostały szybko docenione przez odbiorców naszych rozwiązań.

Zamiast listwy dziesięciu klawiszy, odpowiednio oszlifowana tafla szkła z sześcioma polami dotykowymi oraz dwudziestoma funkcjami. Symbole pól dotykowych, determinowane pełnionymi funkcjami, już na pierwszy rzut oka wydają się czytelne, a obsługa trywialnie prosta. Każdy symbol może być definiowany przez Klienta i grawerowany laserem w laboratorium firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu jak Smart Home Klient może w łatwy sposób obrazować stworzone przez siebie funkcje, sceny lub wyszukaną automatykę. Dodatkowym atutem jest wielobarwne podświetlanie pól dotykowych, umożliwiające sygnalizowanie stanu danej funkcji.

Jeżeli w naszym salonie chcemy zapalić światło główne, wystarczy, że wchodząc do pomieszczenia, dotkniemy dłonią tafli szkła. Po chwili zapali się na niej czerwona ikona symbolizująca żarówkę. Jeżeli światło będzie zbyt jasne, to przytrzymując palec na ikonie, możemy ściemniać wybraną sekcję światła. Wyświetlacz zainstalowany pod szkłem dostarcza niezbędnych informacji o temperaturze w pomieszczeniu, stanie systemu alarmowego oraz dodatkowych wybranych przez Użytkownika funkcjach. Za pomocą ikony + lub – w bardzo łatwy sposób zmienimy moc wentylacji, temperaturę w pomieszczeniu lub kąt nachylenia lamelek żaluzji.

Przełączniki Nexwell współpracują z pozostałymi komponentami systemu automatyki. Wchodząc do pomieszczenia, system Smart Home automatycznie może zapalać światło na moc dopasowaną od pory dnia oraz uruchomić rekuperacje powietrza. Przełącznik na ścianie będzie symbolizował to zmianą koloru ikon oraz krótkim delikatnym dźwiękiem. Jeżeli w pomieszczeniu nie będzie wykrywany ruch przez więcej niż 15 minut, to światło automatycznie się wyłączy. Chwilę przed upływem tego czasu przełącznik może wydawać delikatny dźwięk, a podświetlenie ikon delikatnie pulsować. Automatyka Smart Home może również zarządzać urządzeniami audio-wideo. Po dłuższym przytrzymaniu ikony „+” telewizor włączy się na ulubiony kanał, a przełącznik umożliwi sterownie głośnością czy nawigacją kanałów. Funkcja ta jest niezwykle przydatna gdy w środku nocy szukamy pilota pod kanapą. Deaktywacja automatyki jest również bajecznie prosta. Wystarczy chwilę dłużej przytrzymać ikonę żarówki, a od tego momentu wszystkie funkcje będą uruchamiane ręcznie z poziomu pól dotykowych tafli szkła.

Klasyczne przełączniki

INTELIGENCJA BUDYNKÓW KTÓRA UŁATWIA ŻYCIE

Przełączniki klasyczne to ważny element każdego inteligentnego domu. W pomieszczeniach gdzie ilość funkcji jest ograniczona, nie ma konieczności stosowania przełączników inteligentnych, wystarczy tradycyjny klawisz, który włączy lub wyłączy światło.

Każdy przełącznik może być włączony do systemu Smart Home. Dzięki temu gdy klikamy na niego włącza się światło. Jak go naciśniemy i przytrzymamy, światło się ściemnia. Gdy naciśniemy dwa razy zapalą się dodatkowe oświetlenia półek lub kinkiety.

Aplikacje mobilne

ŁATWY I MOBILNY DOSTĘP DO WSZYSTKICH FUNKCJI TWOJEGO DOMU.

Smart Home to przede wszystkim łatwy i mobilny dostęp do wszystkich funkcji twojego domu. To również prosty dostęp do informacji o temperaturze, oświetleniu, obecności domowników czy firmy sprzątającej. Aplikacje mobilne to podstawa Smart Home w dzisiejszych czasach.

NEXOVISION

System Nexo oferuje aplikację NexoVision dla urządzeń mobilnych z systemem Android lub iOS. Obydwie aplikacje są spójne graficznie i funkcjonalnie. Ich menu podzielone jest na dwie części: Pomieszczenia oraz Zasoby. Podział taki umożliwia np. jednym palcem zamknięcie wszystkich rolet w domu lub przejście do pomieszczenia salon i zamknięcie tylko tych, które dotyczą tego pokoju. Optymalizacja interfejsu umożliwia również zwiększanie lub zmniejszanie ikon na pulpitach, co ma znaczenie dla osób starszych lub słabo widzących. Za pomocą aplikacji nawiąże się także połączenie szyfrowane, dzięki któremu możemy w bezpieczny sposób wymieniać informacje z naszym domem, uzbrojonym w system Smart Home. Połączenie szyfrowane oparte o: RSA (raw) 256 bit, RC4 240 bit, MD5 hash. Dodatkowe możliwości aplikacji to funkcje obsługi kamer IP umożliwiające zdalny podgląd obrazu z wybranych pomieszczeń lub z zewnątrz.

Gest przesuwania palcem w prawo lub w lewo to znaczne uproszczenie poruszania się po aplikacji NexoVision. Umożliwia to swobodne poruszanie się po pomieszczeniach w Smart Home. Możemy w łatwy sposób przejść z salonu do jadalni i dalej do kuchni lub na taras. Wszędzie, gdzie się pojawiamy, smartfon pokazuje dostępne funkcje automatyki lub po prostu łączniki.

Inteligentne Oświetlenie

TO OŚWIETLENIE KTÓRE DOPASOWUJE SIĘ DO CIEBIE I TWOICH POTRZEB. TO OŚWIETLENIE, KTÓRE GENERUJE OSZCZĘDNOŚCI PRZY JEDNOCZESNYM ZWIĘKSZANIU KOMFORTU MIESZKANIA

Inteligentne oświetlenie w Smart Home może być sterowane z różnych urządzeń. Użytkownik może włączać i wyłączać światło zarówno z przełącznika tradycyjnego, przełącznika programowalnego, panelu dotykowego oraz z aplikacji mobilnych, telefonu lub tabletu.

Światła w systemie Smart Home mogą zapalać się automatycznie po wykryciu ruchu w pomieszczeniu i zaciemniać automatycznie przy jego braku przez kilka minut. Proces decyzyjny może być wzbogacony o sprawdzanie dodatkowych warunków np. czy na zewnątrz jest jasno, czy ciemno. Jeżeli mamy ponury dzień to światła będą zapalały się tylko na 30%. Im bliżej wieczora, poziom mocy będzie rósł, aby osiągnąć 100% po zachodzie słońca. W chwili opuszczania grupy rolet w miarę jak zmniejsza się poziom nasłonecznienia, oświetlenie włączy się automatycznie na 100%. Moduły oświetlenia w Smart Home współpracują również z alarmem. W chwili uzbrajania alarmu nocnego wyłączane jest oświetlenie w części dozorowanej. Jeżeli wychodzimy do pracy, wszystkie światła w domu wyłączają się, pozostawiając tylko oświetlenie elewacji. Po wschodzie słońca elewacja również przestaje być oświetlana. Dzięki funkcji rampy światło nie włącza się od razu po naciśnięciu przełącznika, lecz rozjaśnia od 0 do 100% w kilka sekund. Analogiczna funkcja jest dostępna w przypadku wyłączania lampy. Takie rozwiązanie korzystnie przekłada się również na zużycie energii.

Automatyka oświetlenia w Smart Home może współpracować z przełącznikami programowalnymi w taki sposób, że po wejściu do pomieszczenia światło zapali się automatycznie, a ikona lampki na przełączniku programowalnym będzie pulsowała. Jeżeli klikniemy wybraną ikonę to oświetlenie przejdzie z trybu automatycznego na tryb ręczny. W chwili wystąpienia alarmu pożarowego lub wykryciu intruza (czujnik ruchu), w domu automatycznie zapalają się wszystkie światła, umożliwiając domownikom bezpieczne opuszczenie budynku lub wystraszenie potencjalnego napastnika. Dodatkowo w sypialni możliwe jest zaprogramowanie przełącznika w taki sposób, aby po przytrzymaniu dłużej ikony oświetlenie zapalało się światło w całym domu. Jest to niezwykle użyteczna funkcja gdy jesteśmy sami w domu.

Smart Home – Bezpieczeństwo

INTELIGENTNY DOM I ALARM – NIEROZŁĄCZNE ELEMENTY

Połączenie systemu alarmowego z systemem automatyki w Smart Home daje do dyspozycji wiele narzędzi, zarówno do powiadamiania, jak i podejmowania określonych działań na wypadek alarmu. W przypadku alarmu włamaniowego najważniejsze jest poinformowanie o zdarzeniu służby ochrony oraz uruchomienie sygnalizatorów optycznych i dźwiękowych. Inne, równie istotne, to poinformowanie Użytkownika za pomocą SMS, uruchomienie pulsowania oświetlenia we wszystkich pomieszczeniach i posesji, czy też błyski oświetlenia RGB na kolor czerwony.

PARTYCJE ALARMOWE

PARTYCJE ALARMOWE

Różne typy partycji alarmowych wymagają różnych scenariuszy działania, uruchamianych w przypadku ich aktywacji. Przykładowo dla 24 godzinnej partycji na wypadek zalania, akcja alarmowa nie wymaga interwencji osób trzecich, a jedynie powiadomienia Domowników oraz odcięcia zaworu wody. Alarm przeciwpożarowy w Smart Home jest jednak bardziej restrykcyjny i oprócz typowej akcji alarmowej wymaga podniesienia rolet, umożliwiając szybszą ewakuację. Innym przykładem jest czujnik ruchu, który stanowi podstawowy element systemów zabezpieczeń antywłamaniowych.

PODTRZYMYWANIE AKUMULATOROWE

Podstawą każdego systemu alarmowego w Smart Home jest zasilanie awaryjne na wypadek przypadkowego lub celowego odcięcia zasilania sieciowego. W obu przypadkach Nexo przejdzie na zasilania akumulatorowe. Zanik zasilania, jego wznowienie lub też niedługi czas do rozładowania akumulatora są podstawą do wysłania SMS informującego

Oszczędności

Inteligentne rozwiązania automatyki Smart Home to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo. Wykorzystanie systemu pozwala diametralnie zmniejszyć zużycie energii. To natomiast korzystnie przekłada się zarówno na domowy budżet, jak i na środowisko. Smart Home to gwarancja oszczędności elektryczności, ciepła i finansów!

Ekologia w inteligentnych domach

Systemy Nexwell to oszczędność! Oszczędność ciepła, energii elektrycznej – oszczędność w domowych rachunkach. Pamiętaj – racjonalne użycie energii z paliw kopalnianych to nie tylko korzyści finansowe, to również troska o środowisko!
Decydując się na system Smart Home, oszczędzasz pieniądze na wielu płaszczyznach. Już sam jego zakup powoduje, że zbędne jest posiadanie innych, mniejszych podsystemów. Widać to także w trakcie codziennej eksploatacji, gdzie system Smart Home umiejętnie zarządza mediami w budynku.
Warto nadmienić, że przykładowo czujniki ruchu systemu alarmowego, działają również jako czujniki obecności, czujniki światła oraz sensory dla rekuperatora. Jest to niezmiernie ważne w chwili zakupu owych komponentów, gdyż takie rozwiązanie powoduje, że nie trzeba ich dublować. Wspomniana wielofunkcyjność przekłada się w tym wypadku również na sporą oszczędność.

Rozrywka – Multiroom

Dzięki NexoVision możesz cieszyć się ulubionym programem radiowym w czasie przygotowań grilla na tarasie. Gdy przyjdą znajomi, dzięki systemowi Smart Home ugościsz ich nie tylko smacznym poczęstunkiem, ale również dobrą muzyką.

RADIO

Funkcje radia w systemie Nexo dostępne są z poziomu wielu różnych przełączników programowalnych zainstalowanych w różnych pomieszczeniach. Nie ma konieczności montażu na ścianie dodatkowych sterowników, pokręteł lub przycisków. Dodatkowo funkcje audio będą zintegrowane z automatyką systemu umożliwiając włączanie ulubionej muzyki automatycznie po powrocie do domu z pracy. System Smart Home będzie przełączał wybraną stację radiową do łazienki jak tylko wykryje otwarcie drzwi lub obecność w niej domownika. W każdej chwili funkcje te mogą być dezaktywowane z przełącznika na ścianie pomieszczenia.

Domofon

KLUCZOWY ELEMENT KAŻDEGO INTELIGENTNEGO DOMU

Połączenie domofonu IP z systemem automatyki w Smart Home otwiera szereg nowych możliwości począwszy od świateł po automatyczne wpuszczenie gości na posesję. Domofon integruje się z każdym urządzeniem w domu: z przyciskami programowalnymi, alarmem, światłami, czujnikami ruchu, systemem multiroom oraz wszystkimi innymi urządzeniami w przestrzeni operacyjnej systemu.

SPODZIEWASZ SIĘ GOŚCI?

Możesz uruchomić funkcję goście z aplikacji mobilnej i tym samym ustawić sprzężony z systemem Smart Home domofon w funkcji czuwania. Jeżeli ktoś zadzwoni do furtki w wyznaczonym czasie, domofon automatycznie wpuści gościa na posesję, zapali światła i otworzy bramę wjazdową, tak aby znajomi mogli zaparkować na podjeździe.

 KURIER PRZY FURTCE W GODZINACH PRACY

Gdy wychodzisz do pracy i uzbrajasz alarm, domofon aktywuje funkcję czuwania. W tym czasie będzie przekierowywał wszystkie połączenia spod bramy na twój telefon. Za pomocą aplikacji mobilnej lub systemowi GSM możesz otworzyć furtkę, bramę garażową, aby kurier zostawił przesyłkę.

UMÓW SIĘ NA PREZENTACJĘ W NASZYM SHOWROOMIE I SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNIE PORADY TECHNICZNEJ